Z Hradecka

Zeman v Hradci: Co ho čeká?: Když se loni v dubnu prezident Miloš Zeman vydal na návštěvu Královéhradeckého kraje, ve východočeské metropoli pobyl téměř dva dny. Tentokrát tu bude jenom na skok. Přijede ve středu 18. února dopoledne a po obědě a návštěvě 6. a 7. hradecké polní nemocnice se hned přesune do nedaleké Dobrušky. Ještě předtím se však stihne setkat se zastupiteli a starosty kraje. Ne všichni jsou však na Zemana zvědaví. Někteří jeho příjezd dokonce bojkotují.

Hřiště v Třebši začne fungovat v dubnu, učebny ale stále chybí: Když se loni v polovině září s velkou pompou otevíralo zbrusu nové a moderní dopravní hřiště v hradecké Třebši, pobíhaly po tamních umělých kopečcích, kruhových objezdech a železničních přejezdech desítky dětí. Po dvou hodinách se ale jeho brány zase zavřely a děti odešly – chybělo totiž potřebné zázemí pro školy jako jsou učebny nebo šatny. To byla přitom jedna z výtek na adresu starého dopravního hřiště v Malšovicích blízko „lízátek".

Ze sportu

„Chápu, že musím něco předvést, aby si mě tady nechali": V Hradci mu dlouho nemohli přijít na jméno. Ofenzivní šikula Tomáš Petráček odešel v sedmnácti do Plzně, do úplně jiného světa. Klub svůj velký fotbalový talent totiž pouštět vůbec nechtěl. První ligu si ale nezahrál, měl i pech, rok marodil s kolenem, podzim trávil na hostování v Mostě a teď se zkouší prosadit do kádru druholigových Pardubic. Čas má do pondělí… „Jsem doma, mám to sem kousek, je to pro mě výzva, abych se zde dostal do týmu," říká.