Z Hradecka

Fakulta se staví. Cena? Půl miliardy: Tisícovka studentů a sto sedmdesát zaměstnanců Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové slaví. Na louce naproti královéhradecké fakultní nemocnici totiž začala stavba nové budovy této fakulty. Akademický rok by zde měli zahájit v září 2017. Stavební firma by měla s pracemi skončit v září 2016. Celá budova by měla být kompletně vybavena v průběhu roku 2017, a to dalšími samostatnými dodávkami uskutečněnými na základě zvláštních soutěží o mobiliář, audiovizuální techniku a laboratorní technologie.

Staré slabikáře neházejte do sběru. Udělají radost muzeu: Staré slabikáře, kalamáře, vysvědčení, aktovky, ale i fotografie. Vzpomínky na svá dávná školní léta řada lidí stále ještě skladuje. Pokud mezi ně patříte i vy, možná je nejvyšší čas po nich zapátrat. Muzeum východních Čech totiž plánuje výstavu s názvem Hurá do školy! a o pomoc prosí právě veřejnost. „Jedná se o výstavu přibližující historii školního a předškolního vzdělávání, takže bychom uvítali zejména fotografie žáků a žákyň ze školy," přibližuje kurátorka výstavy Pavla Koritenská.

Ze sportu

Bitva roku! Za skalp Plzně postup do play off: Na Litvínov zapomeňte. Teď je tady Plzeň. Hodit ji do drtičky, sešrotovat veškerou její snahu o bodovou loupež. Když se to povede, přímý postup do play off bude pro hradecké hokejisty hodně blízko. Dosavadní bitva roku začne v nažhavené Fortuna Aréně s úderem páteční šesté hodiny večerní. „Musíme vyhrát, urvat to," bojovně pravil po středeční porážce 2:5 v Litvínově útočník Tomáš Pospíšil. „Bude to zlomový zápas," doplňuje ho ostřílený zadák René Vydarený.