Z Hradecka

Svatby na Valentýna: V Hradci si znovu slíbí lásku po 60 letech: Někdo ho miluje a pravidelně slaví, jiný ho naopak nemůže vystát a úspěšně ho ignoruje. Svátek všech zamilovaných, který se masové oblibě těší především ve Spojených státech, si našel své příznivce i mezi snoubenci. Na Hradecku si toto symbolické datum totiž vybralo hned několik párů jako datum své svatby. A dávno tento den neoslovuje pouze mladé lidi, důkazem je toho jeden pár z Hradce Králové.

Nejkrásnější dárek pro ženu? Velká kytice červených růží: Co potěší ženu ze všeho nejvíc? Pozvání na večeři? Drahý šperk? Samá voda… Odpověď je po staletí stejná – je to květina. A co může potěšit víc než sama královna všech květin, tedy růže. Své o tom ví i Lukáš Janeček a Miroslav Mikeska, kteří už zhruba týden překvapují s nápadem, který před svátkem všech zamilovaných rozjeli na českém internetu.

Ze sportu

Je tady generálka. Katowice nastaví zrcadlo: Už žádné testování a zkoušení. Na programu je generálka na první jarní kolo Synot ligy proti Mladé Boleslavi. Fotbalisté Hradce Králové ji sehrají v sobotu v Polsku. Protivníkem, který jim nastaví zrcadlo aktuální výkonnosti, budou Katowice, po podzimu sedmý tým tamní druhé ligy. Zápas se odehraje ve sportovním centru Walbrzych, 28 kilometrů od českých hranic.