Z Hradecka

Má „Rokáč" konkurenci? Další hudební festival míří do Hradce: Půjde o úplně první ročník, už teď ale organizátoři věří, že se vydaří a ve východočeské metropoli ho budou pořádat pravidelně. Řeč je o jednodenním multižánrovém hudebním festivalu Play Fair se čtyřmi hudebními, jedním divadelním a jedním filmovým pódiem, který v sobotu 12. září ovládne hradecký Festivalpark. Podle odhadů by na něj mohlo zavítat až deset tisíc lidí. Festival spustil předprodej vstupenek teprve před několika dny. Postupně začal také zveřejňovat interprety, kterých bude dohromady více než dvě stě.

Hradec bez bariér. Mapu tvoří vozíčkáři i maminky s kočárky: Maminky s kočárky, vozíčkáři, ale i starší lidé a všichni ostatní, kterým bezbariérovost není lhostejná se podílejí na tvorbě mapy „Bezbariérový Hradec" – ta teď prošla rozsáhlou aktualizací. Nově mapa přináší přesnější informace především o přístupnosti fakultní nemocnice a poliklinik. Aktualizace se dotkla i dalších přechodů a zastávek MHD ve městě.  S tvorbou a aktualizací mapy pomáhají osoby nanejvýš povolané, a to ty, které s bariérami ve městě bojují dnes a denně.

Ze sportu

Hradec jako zraněné zvíře. ,,Přežijeme," doufá Rolko: Tak se chová kapitán! Když mužstvu teče do bot, dokáže pomoci. Adrian Rolko srovnal stav sobotní generálky s Katovicemi na 1:1 a částečně tak odvrátil možné spekulace o stávající formě hradeckých fotbalistů před blížícím se startem jarní části Synot ligy. ,,Pořád je to jenom příprava, zrcadlo nastaví až liga. Tam se teprve ukáže, jaké máme sebevědomí," říká rezolutně šestařicetiletý mazák.