Z Hradecka

V Hradci Miloše Zemana zvolili do čela ČSSD: Pro Miloše Zemana není Královéhradecký kraj neznámý. V minulosti jej častokrát navštívil. V roce 1993 byl například na hradecké Střelnici zvolen předsedou ČSSD. Ten samý rok se podíval i do Rychnova nad Kněžnou za svými spolustraníky. Ve funkci předsedy vlády pak vzal svůj slovenský protějšek Mikuláše Dzurindu na výlet do Krkonoš. Lanovkou vyjeli na Pláně, setkali se s Krakonošem a projeli se na bicyklech.

Za básničku perníkovou sovu. Recitační soutěž bavila děti: Klasiky od Seiferta, Erbena a další stálice dětských čítanek soupeřily v úterý na půdě Základní a mateřské školy v Libčanech na Hradecku s vlastní dětskou tvorbou. Konal se tam už čtvrtý ročník recitační soutěže Libčanská básnička, kterého se letos zúčastnil úctyhodný počet interpretů – recitovalo jich téměř sedmdesát. Do Libčan totiž vyslaly své malé „recitéry" snad všechny okolní obce.

Ze sportu

Hradecký patriot: Fanoušek na plný úvazek!: Srdce mu hraje dvěma barvami – černou a bílou. S trochou nadsázky je fanouškem na plný úvazek. A taky muž činu. Zašlo to tak daleko, že František Řehounek založil politickou stranu, která kandidovala v podzimních komunálních volbách a jejímž cílem bylo prosadit a uspíšit výstavbu nového fotbalového stadionu. „Vnímám tristní stav našeho Malšáku a znechucení fanoušků. To nás přivedlo k myšlence jít do voleb," vysvětluje svůj záměr.