Z Hradecka

Polní nemocnice má pomoci v Jordánsku, překvapil prezident: Pro vojáky hradecké polní nemocnice to bylo ve středu velké překvapení a postaral se o něj přímo jejich vrchní velitel: prezident republiky Miloš Zeman je chce poslat na misi do Jordánska. Tímto výrokem zahájil svou druhou oficiální návštěvu Královéhradeckého kraje. „Nejspíše odebereme polní nemocnici a pošleme ji do Jordánska, aby pomáhala uprchlíkům, kterých je tam šest set tisíc. Jsem proti umísťování uprchlíků v České republice. Mělo by se jim pomáhat v jejich kulturním prostředí," řekl prezident Miloš Zeman.

Pozor na kolony. Orlický most uzavře druhá část jeho oprav: Levá část královéhradeckého Orlického mostu, který je ve vlastnictví Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), je od loňského listopadu opravena. Nyní se stavbaři vrhnou na jeho pravou polovinu. Připravte se tak na další seriál nekonečných dopravních omezení a komplikací na Gočárově okruhu. Frekventovaný úsek se uzavře v pondělí 23. února, náročná rekonstrukce potrvá nejdéle do konce letošního září.

Ze sportu

Obránce Zdeněk Čáp v extralize září a zároveň napravuje vztah s hradeckými fanoušky: Změnil se. S věkem zmoudřel. Už není takový Janek, co hřeší na svůj nesporný talent a hokej bere jen jako vyplnění volného času. Zdeněk Čáp se vrátil ke studiím, doma se stará o dům a na večírky už nechodí. „Všechno je jinak," říká dvaadvacetiletý obránce Mountfieldu, jenž v posledním týdnu parádními výklony okouzlil extraligu. Na ledě válí, ve čtyřech zápasech zapsal čtyři body, ale mezi fanoušky na jeho návrat panují rozdílné názory.