Z Hradecka

Smiřice zvelebí náměstí, lidé se ale obávají listí: Skládka odpadků a močící místo v centru města. I tak se mezi Smiřickými mluvilo o náměstí Míru. Líbivý plácek, který se tu budoval na konci 80. let, vzal totiž dávno za své: beton popraskal, kašna zchátrala a z malých smrčků se stal les. „Turisté, kteří sem v létě často jezdí, chodili po městě a ptali se nás, kde tady najdou náměstí," popisuje jeden z mnoha podobných případů vedoucí správního odboru Ladislava Reichová.

Ve Dvoře natěšení příznivci, 
v Trutnově červené karty: Zatímco ve Dvoře Králové nad Labem se ve čtvrtek na prezidenta zaměstnanci společnosti JUTA těšili a Miloše Zemana tam hřály přívětivé úsměvy jeho příznivců, příjezd do Trutnova doprovázený pověstnými červenými kartami byl pro hlavu státu  jako studená sprcha. Při své čtvrteční cestě na Trutnovsko se prezident setkal v Královéhradeckém kraji zatím asi s vůbec nejslyšitelnějším odporem lidí.

Ze sportu

Dva kámoši: Model Koubek a stydlín Holeš: Jsou to velcí kamarádi, letití spoluhráči z Hradce Králové a z fotbalové reprezentační jednadvacítky. Přesto nemohou být odlišnější. Brankář Tomáš Koubek bývá rád středem pozornosti, výstředně se obléká a naposledy vzbudil vášně kritikou pardubických hokejových fanoušků. Pravý obránce „votroků" Tomáš Holeš je z jiného těsta. Říká o sobě, že je stydlín, sociální sítě nemusí, zato spolupracuje s psychologem a sílu a energii čerpá z víry.