Z Hradecka

První u nás. Bio Central začne promítat i sluchově postiženým: Bude to úplná novinka, se kterou se nesetkáte v celé republice. Hradecké kino Bio Central šlo ale vždy tak trochu jinou cestou. Vyplatila se mu sázka na nekomerční filmy i netradiční program, teď přichází s další originální záležitostí – v březnu spustí technologii, která umožní sledovat filmy i sluchově postiženým divákům.

Tomáš Langr: „Jako rytíř vítězím nad časem": Prkna, co znamenají svět si zamiloval ve dvaceti letech díky Josefu Tejklovi v Divadle Jesličky. Posledních deset let vede v Hradci Dobré divadlo, neziskovou organizaci, která prezentuje amatérské divadelní soubory z celé republiky. Mimo divadelních festivalů ho ale můžete potkat také v brnění a s kuší v ruce –  Tomáš Langr totiž mimo jiné provází turisty po Litomyšli.

Ze sportu

„Zápasy se slavnou Barcelonou a Juventusem byly nej": Můžete ho potkat na zápasech „votroků", nebo v novohradeckých lesích při každodenním běžeckém tréninku. Legenda hradecké kopané Ladislav Pokorný je stále v obdivuhodné psychické i fyzické kondici a s velkou láskou vzpomíná na svůj fotbalový život. Na nejslavnější éru „votroků" zakončenou v roce 1960 mistrovským titulem, na vítězství nad Juventusem Turín či na zápas se slavnou Barcelonou.