Z Hradecka

Hradecká Rozárka čelí „petici": Když přijde řeč na Rozárku, v očích místních se zrcadlí radost i zklamání zároveň. Radost z toho, že se „mrtvý" kopec možná opět stane pulzujícím místem pro lidi a zklamání, že radnice na Novém Hradci neinvestuje tam, kde o to jeho obyvatelé usilují už roky. „Postavilo se krásné a moderní digitální planetárium, teď se možná přeřeší Rozárka. Že už ale roky žádáme o chodník v Husově ulici směrem ke hvězdárně, na to by se rozhodně nemělo zapomenout," vysvětluje záměr petice její autor Radek Baloun.

Jeden svět míří do Hradce. Bořit předsudky: Už 17 let boří filmový festival Jeden svět zažité lidské předsudky. Letos přichází s výzvou „Praskněte své bubliny!". Tedy osvoboďte se od mýtů a fám a překročte zažité hranice. A to díky dokumentárním filmům z celého světa, které nahlíží na aktuální témata týkající se lidských práv. V Hradci vás festival čeká od pondělí 23. do čtvrtka 26. března v kině Bio Central a letos v premiéře také v Klicperově divadle nebo v kavárně Náplavka.

Ze sportu

Draisaitl ve Vrchlabí hledá cesty ke zpomalení Sparty: Po základní části panuje v Hradci Králové spokojenost. Páté místo, stejně jako v minulém ročníku, je považováno za úspěch. „Hrozně si našeho umístění vážím," pokýval hlavou v rozhovoru pro Deník Peter Draisaitl, německý kouč hokejistů Mountfieldu. Sám říká, že na trenérské sesli prožil nejsložitější ročník. Nemá na mysli ani tak podzimní výsledkovou mizérii, jako hromadu zraněných hráčů. Vždyť kromě Martina Pláňka a Rastislava Deje nikdo další neodehrál plný počet dvaapadesáti utkání.