Z Hradecka

Hradec čekají změny v MHD, nový jízdní řád spustí v květnu: Další změny v městské hromadné dopravě čekají v nejbližších měsících Hradečany, tentokrát však příjemné. Alespoň to slibuje hradecký dopravní podnik. Zbrusu nový jízdní řád tam právě tvoří, autobusy a trolejbusy by podle něj mohly začít jezdit už na přelomu dubna a května. „Lépe v něm chceme uspořádat především veřejností kritizované takzvané souběžné spoje, tedy linky, které jedou podobným směrem a odjedou najednou. Pak tam vzniká časová mezera, která se lidem nelíbí," vysvětlil za dopravní podnik Leo Sedláček.

Jarní prázdniny nabízejí lyžování i bubnování: Děti se na ně těší, rodiče z nich mají někdy vrásky. Řeč je o týdenních jarních prázdninách, které na Hradecku začínají už v pondělí 9. března. Někteří vezmou své ratolesti na hory, jiní jedou k babičce, ale co se školáky, kteří mají volno a jejich rodiče musí do zaměstnání? Pro ně je velký výběr příměstských táborů i dalších volnočasových aktivit. Mnoho dětských zařízení si na jarní prázdniny připravilo pro děti bohatý a zábavný program.

Ze sportu

Získali jsme jen bod, nemáme být z čeho uspokojení: Patří k tahounům mužstva, které na jaře svoji hrou oslnilo fotbalovou veřejnost i renomované trenéry. Třicetiletý záložník Pavel Černý, který patří k osobnostem i v kabině, euforii a případné uspokojení krotí. „Získali jsme jen jeden bod, tak nemáme být z čeho uspokojení," hlásí syn slavného otce. Hradec Králové nyní čekají tři zápasy pravdy (Slovácko, 
Bohemians, Jihlava) a Černý bere jen plný zisk devíti bodů.