Z Hradecka

Oprava Proboštova betlému má zdržení: Už jen výběrové řízení brzdí rekonstrukci unikátního třebechovického Proboštova betlému. Opravovat se přitom měl začít už v těchto dnech. „Bohužel se vše zdrželo kvůli zákonným lhůtám. Výběrové řízení končí 8. dubna, po tomto datu bychom měli znát vítěze. Do práce by se tak mohli pustit v květnu," vysvětlila Silvie Dušková, ředitelka Třebechovického muzea betlémů. Peníze, které muzeum na opravu získá z Norských fondů, ohroženy nejsou. Jedná se o 5,7 milionu korun. „Smlouvu o poskytnutí grantu jsme již podepsali," dodala ředitelka.

Jaro v muzeích na Hradecku: Elektrifikace i život na vlnách: Ačkoli teplé a slunečné počasí posledních dní táhne lidi spíše ven do přírody, muzea na Hradecku svůj boj o návštěvníky nevzdávají a naopak chystají další velké výstavy. Kam se můžete v začínajícím jaru přijít na Hradecku trochu vzdělat či pokochat? Zbrusu novou expozici otevřelo lidem minulý týden Městské muzeum v Novém Bydžově. Ta podrobně mapuje „ten slavný den", kdy byl do Bydžova zaveden elektrický proud a pamatuje i na historické pozadí v čele s Thomasem Alva Edisonem nebo Františkem Křižíkem.

Ze sportu

„Musejí s námi počítat." Gólman Tomáš Koubek byl na Slovácku výtečný, vychytal pátou nulu: V hlavě mu to šrotovalo. V úvodních dvou kolech neudělal Tomáš Koubek výraznou chybu, přesto dostal pět branek. Pomalu co střela, to gól. Až na Slovácku zamkl vrata. V prvním poločase s bravurou zneškodnil tutovku Libora Doška, a tím se odrazil k páté nule v sezoně. Fotbalisté Hradce Králové vyhráli Čermákovým gólem 1:0.