Z Hradecka

Papež zpět v Hradci. Ostatky Jana Pavla II. uloží v katedrále: Na Zelený čtvrtek, tedy 2. dubna, to bude přesně deset let, co zemřel polský papež Jan Pavel II. Významné výročí si Královéhradecká diecéze připomene velkolepě. V katedrále na hradeckém Velkém náměstí uloží biskup Jan Vokál, který získal kněžské svěcení v roce 1989 přímo z rukou Jana Pavla II., vzácné papežovy relikvie. Konkrétně půjde o malý svazek světcových vlasů a také kapku krve, kterou diecézi věnoval kardinál Stanisław Dziwisz, arcibiskup krakovský a někdejší papežův osobní sekretář.

Vlajka Tibetu zavlála i přes nesouhlas kraje: Navzdory nesouhlasu krajského zastupitelstva tibetská vlajka na Pivovarském náměstí v úterý zavlála. A to díky několika opozičním politikům, kteří stejně jako loni uspořádali před happening na podporu utlačovaného Tibetu. „Děláme to nejen kvůli Tibetu, ale i kvůli sobě. Musíme si uvědomit, že to, co je nám některými politiky předkládáno jako vzor, je čínský režim," upozorňuje krajský zastupitel Vladimír Derner (KDU–ČSL), který návrh na připojení se k akci Vlajka pro Tibet každý rok na kraji předkládá. Uspěl jen jednou. A to v roce 2013.

Ze sportu

Začíná cesta za medailí! Na řadě je Sparta: Hokejisté Hradce Králové si jdou plnit svoje sny i touhy spolumajitele Miroslava Schöna. Ve středu zahájí v Praze čtvrtfinále play off Tip Deníku? Sparta v sérii vyhraje 4:3 na zápasy… Dojde na střet dvou odlišných světů. Sparťanské lahodné ofenzivní jízdy a přísného defenzivního systému ordinovaného Peterem Draisaitlem. Jasně, Sparta je favoritem. Možná i velkým, ale Hradec moc dobře ví, jak jí znepříjemnit život. Když mu budou čapat gólmani, můžou se v sérii dít veliké věci. Jandač může znervóznět, tým to vycítí a už se veze…