Z Hradecka

Kromě severních teras město zvelebí i blízké Žižkovy sady: O tom, že se zbídačené terasy vedoucí na hradecké Velké i Malé náměstí opraví, rozhodlo vedení města už dávno. Jejich žalostný stav je patrný z pořádné dálky, čím dál víc cest nahoru totiž blokuje bezpečnostní plot. „Mě to poprvé pořádně praštilo do očí během divadelního festivalu v červnu. To se na náměstí a v Žižkáčích pohybuje hrozně moc lidí a terasy jsou právě nejkratší spojnice mezi oběma místy. Když jdete a vidíte, jak je to rozpadlé a rozbořené, tak to moc reprezentativní není," svěřila se studentka Kristýna Janíková.

U Parlamentu se ukrývalo rozsáhlé pohřebiště: Osada Parlament. Tak trochu utajená část na okraji Hradce Králové. Nedaleko ní, u silnice směrem na Třebechovice pod Orebem, archeologové Muzea východních Čech v posledních měsících odkrývali rozsáhlé slovanské mohylové a germánské žárové pohřebiště. Kromě hrobů v lokalitě objevili také například keramické nádoby a jejich úlomky nebo řadu bronzových spon či různé další ozdoby a cenné předměty. Mohylové pohřebiště, kam naši předci ukládali popel nebožtíka spolu s různými milodary, pochází zhruba z 9. až 10. století. I když, jak soudí odborníci, může být i o něco starší.

Ze sportu

Výtěžek charitativní sbírky ze Dne partnerů OFS Hradec Králové byl slavnostně předán: Nedávno proběhlo na Dětské onkologii Fakultní nemocnice v Hradci Králové, kde je centrum pro Královéhradecký a Pardubický kraj, slavnostní předání šeku na 205 100 Kč jako výtěžek charitativní sbírky pořádané v rámci 5. Dne partnerů Okresního fotbalového svazu Hradec Králové, který se konal v sobotu 10. ledna 2015 ve sportovní hale v Předměřicích nad Labem. Konečná částka obsahuje „pokuty" za vstřelené góly na turnaji, dobrovolné vstupné přihlížejících, dražbu sportovních dresů, příspěvky jak účastníků, tak i organizátorů akce a fotbalových činovníků.