Z Hradecka

Hradecký „Gybon" se dočká generálních úprav za miliony: Stará okna a dveře, kterými táhne – to už by mělo být na hradeckém Gymnáziu Boženy Němcové na Pospíšilově třídě brzy minulostí. Královéhradecký kraj jako jeho zřizovatel rozhodl, že do „Boženy" nalije více než deset milionů korun a na nová okna a dveře už vyhlásil veřejnou zakázku. „Objekt sice není zapsán jako kulturní památka, nachází se ale na území městské památkové zóny. Přípravu akce jsme proto konzultovali s pracovníky odboru památkové péče hradeckého magistrátu," uvedl ke generální výměně radní pro investice Josef Dvořák.

Už žádný papír. S programem kino končí, lidé ho nepotřebují: Také se cítíte tak trochu zaplaveni letáky? Hradecké kino Bio Central se rozhodlo, že tenhle trend nebude dál podporovat a tento čtvrtek zrušilo tištěný program. Tištěné letáky a brožury přitom biograf vydával více než dva roky. Teď už ale program najdete pouze na internetu nebo na několika plakátech ve městě. „O změně jsme uvažovali prakticky už po roce provozu kina. Proběhly ankety a doptávání na téma, kdo vlastně tištěný program vyžaduje. Zjistili jsme, že je to pouze kolem dvaceti procent dotázaných," vysvětluje Ilona Machová z Bia Central.

Ze sportu

Stoper Chleboun chytil na jaře formu: Hlavně chci co nejvíc pomoct týmu: Na jaře jeho výkony sklízí uznání stejně jako hra celého týmu. Stoper Jakub Chleboun má také svůj podíl na herním vzestupu fotbalistů Hradce Králové. Spolu s Adrianem Rolkem tvoří neprostupný pilíř obrany. V neděli dorazí pod lízátka Bohemians Praha 1905 a „votroci" berou jen tři body. „Soustředíme se jen na to, abychom potvrdili výhru z venku," říká rezolutně zanedlouho třicetiletý obránce.