Z Hradecka

Bílá věž, lavička, Jusúf, okruh či charita? Vyhrát může jeden: Ještě několik dní můžete hlasovat o Události roku Hradce Králové za loňský rok. Vybírat můžete letos už posedmé v rámci 22. ročníku tradičního udílení výročních cen  krajské metropole. Odborná komise a rada města z došlých návrhů lidí vybrala pět finalistů, kterým může dát svůj hlas prostřednictvím internetové adresy http://anketa.mmhk.cz či písemně na odbor kultury, sportu a cestovního ruchu.

Hradec hostí veletrh turismu, dorazil Krakonoš i šlechtic: Výlety do exotických zemí, lokální dobroty i prezentace královských věnných měst – to vše je už od pátku k vidění v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové, který hostí jiš šestnáctý ročník největšího veletrhu cestovního ruchu v kraji. Dorazit na něj můžete ještě v sobotu.

Ze sportu

„Nabádá je k tomu Jandač. Brečet ale nehodlám": Dal dva góly a stal se sparťanským terčem. Jaroslav Kudrna dostal ve druhém utkání série pořádně naloženo. Po jednom drsném faulu ležel dlouhé desítky vteřin na ledě. „Jsem na to připravený, play off se nehraje v rukavičkách," sympaticky prohlašuje. Přesto ho chování některých sparťanů štve. A hlavně jednoho - trenéra Josefa Jandače. „Nabádá je k tomu, aby nás řezali," tvrdí devětatřicetiletý útočník hokejistů hradeckého Mountfieldu.