Z Hradecka

Město chystá obří letní opravy škol. „Štefcovce" zvelebí kuchyň: Jen co děti dostanou na konci června s velkou slávou vysvědčení a dva měsíce budou od studijních povinností odpočívat, vrhnou se místo nich do škol jako už tradičně stavbaři. A odpočívat rozhodně nebudou. Největší letní „stavba akce" čeká Základní školu Štefcova v Malšovicích, kde pracovníci technických služeb zvelebí kuchyni. Kompletně tam vymění vzduchotechniku, rozvody elektřiny, podlahy a modernizací si projde i tamní sklad.

Hrádek u Nechanic a Karlova Koruna se otevřou veřejnosti: Po zimní přestávce se opět otevírají brány a komnaty na zámcích Karlova Koruna a Hrádek u Nechanic. Obě památky se veřejnosti otevřou již příští týden o víkendu a to 28. a 29. března. V tomto termínu na obou zámcích odstartuje tradiční jarní akce s názvem Velikonoce na zámku. Na Hrádku u Nechanic na návštěvníky čeká prohlídka vypulírovaných zámeckých interiérů a také odborná přednáška, při které se posluchači dozvědí něco o historii Velikonoc.

Ze sportu

Hradecký kapitán Adrian Rolko neslaví. Ví, že tým čeká těžká šichta: Pořád je co napravovat: Ve 29. minutě mu musel spadnout pořádný kámen ze srdce. Kapitán klokanů Josef Jindřišek neproměnil za stavu 0:0 pokutový kop, který měl na svědomí právě on. Hradecký ,kápo' Adrian Rolko se však k celé situaci postavil jako chlap a bez vytáček pravil: ,,Kontakt tam byl, o Jarolíma jsem škrtl, jen jsem čekal, jak to dopadne." Štěstí nakonec ,,votrokům" přálo, těsné vítězství 1:0 nad fotbalisty Bohemians 1905 má cenu zlata.