Z Hradecka

Senátor Malý zve lidi na štrúdl, pomoci chce zvelebit Hrádek: Vybudovat zázemí pro turisty na Hrádku u Nechanic, opravit silnici do Myštěvsi a vyřešit stravování studentů na Pospíšilově třídě v Hradci Králové. To jsou jen některé problémy, které chce vyřešit královéhradecký senátor Jaroslav Malý. „Stav, kdy děti dojíždějí autobusy za obědem do Hradecké ulice, není příliš dobrý. Ve spolupráci s krajským úřadem situaci řeším," prohlásil senátor.

Stoletý most opravují podle historických fotek: Nenápadného mostku na Eliščině nábřeží by si člověk málem ani nevšiml. Přitom tu stojí už více než sto let a jde o zajímavý doklad secesní stavby z dílny architekta Františka Sandera, který v Hradci Králové stojí například i za vzhledem vodní elektrárny Hučák. A proč se o této stavbě zmiňujeme? Nedávno ji totiž obsadili dělníci, kteří by zchátralému betonovému mostku měli vrátit jeho původní lesk.

Ze sportu

„Mezi špičkové týmy se neřadíme": Stále čeká na první vyhranou sérii v play off české extraligy. S Českými Budějovicemi skončil Peter Draisaitl v předkole, s Hradcem Králové dvakrát ve čtvrtfinále. „Mezi špičkové týmy se neřadíme. Tak daleko ještě nejsme," uvažoval německý kouč krátce po skončení hokejové sezony. Sparta vyhrála první kolo play off drtivým skóre 4:0 na zápasy. Mountfield pohřbila během šesti dnů.