Z Hradecka

Bydžovské školy kraj nesloučí, možná jindy: Slučování středních škol se odkládá. Alespoň prozatím. Ani jeden z devíti návrhů, mezi nimi i ten na sjednocení gymnázia a vyšší a střední odborné školy v Novém Bydžově, neprošel většinovým hlasováním na úterní radě kraje. „Narazili jsme na odpor starostů, ředitelů škol i podnikatelů," přiznal radní Josef Dvořák zodpovědný za oblast investic. Podle něho byl vypracovaný návrh na optimalizaci školství v kraji nedostatečný a v přípravě materiálů se bude dále pokračovat.

Díky hradeckým lékařům vidí. Odstranili jí nádor na mozku: Když jí lékaři před dvaceti lety řekli, že má nádor v mozku, byla v šoku. „Bylo to v době, kdy jsem měla malé dítě a zrovna mě šťouchlo do oka. Vůbec jsem netušila, že by mohlo jít o nádor. Šla jsem tehdy na oční a paní doktorka poznala, že by mohlo jít o něco hlubšího než jen o oko. Poslala mě na neurologii do Motole, kde jsem ležela čtrnáct dní, aniž by poznali, že jde o útlak očního nervu," vzpomíná Markéta Čižinská z Prahy.

Ze sportu

Ostuda! Nejkrutější vyřazení kariéry: Stál jednou rukou opřený o těžké kovové dveře, hlavu sklopenou a v hlase smutek. Jaroslav Kudrna těžce kousal drtivou čtvrtfinálovou porážku se Spartou 4:0 na zápasy. „Nevybavuju si, že bych v kariéře takhle rychle vyletěl z play off. Pro mě dost krutá záležitost, možná nejkrutější za celou kariéru," volil velmi upřímná slova devětatřicetiletý hokejový veterán. V Hradci Králové mu po sezoně končí smlouva. Co bude dál?