Z Hradecka

Bílá věž v útrobách skrývá malého brášku. Skleněného: Jedna ze zřejmě největších a nejtěžších skleněných plastik, která byla kdy v Česku vyrobena, je umístěna přímo ve vnitřní konstrukci královéhradecké renesanční věže. Tunový model má zhruba pět set dílů a vysoký je 3,6 metru. Hlavní část se skládá ze sedmi pater a kopule. Sklo pochází z Japonska muselo být kvůli stejnému odstínu a tloušťce z jedné šarže. Pohromadě sklo drží sedmdesát litrů speciálního amerického lepidla.

Adventní koncerty pomáhají. Stovky tisíc putují i do Hradce: Slavnostně vyzdobený Tereziánský sál Břevnovského kláštera, Lenka Filipová, Eva Urbanová i chlapecký sbor Boni Pueri. Vzpomínáte na jeden z loňských prosincových adventních koncertů v České televizi? Moderovali ho Ester Janečková a Jan Potměšil a výtěžek z něj, tedy 1,8 milionů korun, putuje právě do Hradce Králové. Konkrétně Sdružení rodičů a přátel dětí při Mateřské, Základní a Střední odborné škole pro žáky s vadami sluchu, která sídlí ve Štefánikově ulici.

Ze sportu

„Lvice" prahnou po účasti ve finále: Basketbalistky trutnovské Kary v úterý rozehrály semifinálovou sérii ŽBL na palubovce USK Praha. Ve středu čeká první bitva o postup do finále také na druhého východočeského zástupce. Hradecké „lvice" v bouřlivém prostředí domácí haly na Eliščině nábřeží přivítají nebezpečný Nymburk. Psychicky i fyzicky náročná čtvrtfinálová série se Slavií je již minulostí. „Lvice" vydřely postup v poměru 3:2 na zápasy. Všechny tři body získaly doma. Ve středu začínají semifinále znovu před svými fanoušky.