Z Hradecka

Cyklostezka podél Labe zlevní o miliony. Stavět se začne do roka: Cyklostezka s malebným pojmenováním mechu a perníku, která by v budoucnu měla spojit Hradec Králové a Pardubice, si na svůj vrub může připsat rovnou dva velké plusové body. O cyklostezce se jedná více než deset let a přiblížení stavby bylo už několikrát na spadnutí. Kvůli problémům s výkupy pozemků ale cyklisté můžou cestu mezi krajskými městy stále leda riskovat po silnici. Konečně to ale vypadá, že se karta obrací a na plánovanou asfaltovou spojnici se usmálo štěstí.

Deset let kapely Memphis: „V Hradci jsme doma": Není to tak dlouho, co svým hitem Sunshine válcovali tuzemská rádia, teď tahle hradecká čtyřka zpívá česky a u fanoušků slaví úspěch. V sobotu ale teprve přijdou ty pravé oslavy– Memphis v Hradci odehraje velký narozeninový koncert. Memphis slaví v sobotu 10 let, od 21 hodin vystoupí v hradeckém klubu La Fabrique na Pospíšilově třídě. Lístky koupíte v předprodeji buď přímo tam nebo v New York Café & Bar na Velkém náměstí či v NOX clubu.

Ze sportu

Dvořák: Sestup? Pod tím být podepsaný nechci!: V létě si sbalí kufry, bouchne dveřmi a po osmileté službě dá Hradci Králové sbohem. Na poslední misi – záchraně „votroků" ve fotbalové lize – mu ale pořád enormně záleží. Bere ji smrtelně vážně. „Nechci být podepsaný pod sezonou, kdy by se spadlo. Vadilo by mi to. A hodně," na rovinu říká Pavel Dvořák, střelec sedmi hradeckých branek. Do konce ligy zbývá ještě osm kol, „votroci" ztrácejí na čtrnáctý Liberec jeden bod a v pátek hrají v Jablonci, na půdě třetího celku tabulky. Získat body bude fuška.