Z Hradecka

Výluku řada cestujících vítá. Náhradní autobusy totiž jezdí rychleji než vlaky: Od soboty vyměnili cestující mezi Hradcem a Pardubicemi pohodlí vlakové soupravy za jízdu autobusy. Na trati totiž začala kompletní výluka kvůli pracím na jejím zdvoukolejnění. Konkrétně se vkládají nové výhybky ve stanici Stéblová. Stížnosti (na rozdíl od poslední výluky, kterou České dráhy nemile překvapily loni na začátku září, kdy se do škol vracely stovky studentů) se tentokrát příliš nekonaly.

V Hradci Králové se loni jezdilo nejbezpečněji: Ulice krajské metropole jsou z pohledu dopravní bezpečnosti nejbezpečnější v celé republice. Hradec Králové skončil na špici tabulky ČP Indexu bezpečnosti, který vychází ze statistik dopravních nehod Policie ČR a vyjadřuje úroveň nehodovosti na základě počtu usmrcených a těžce zraněných osob při dopravních nehodách ve vztahu k počtu obyvatel daných měst. Loni byla metropole sedmá.

Ze sportu

Záložníci, proberte se! Snad pomůže Čermák: „Votrokům" se staví do cesty poslední z týmů „svaté trojice". Proti Plzni a pražské Spartě herně obstáli, výsledkově už ne. Dvě prohry (2:3, 0:3) znegovaly vynaložené úsilí. V pátek mají hradečtí fotbalisté na programu setkání s Jabloncem, do kterého pumpuje peníze svazový boss Miroslav Pelta. O minulém víkendu se Hradec před sedmi tisíci nažhavenými diváky popasoval se Spartou. Neúspěšně. Střelecky to byla katastrofa.