Z Hradecka

Řeku čistí „z vody". Vytáhli z ní už třeba sedačku nebo nárazník: Nafasují pytle, rukavice, dvoumetrový pracovní hák, nasednou do lodi a vyrazí na každoroční úklid Orlice. Takzvaně z vody se totiž řeka čistí nejefektivněji. Letos pojedou lovit odpadky z vody stovky dobrovolníků už poosmé. „Jezdí s námi kolem čtyř stovek vodáků i s dětmi. Čistíme Divokou Orlici z Doudleb nad Orlicí do Hradce a Tichou z Čermné nad Orlicí do Albrechtic nad Orlicí," uvedl jeden z organizátorů Jiří Roušavý. Kromě nezbytného pracovního náčiní dostanou „čističi" také mapu trasy.

Ozbrojené přepadení benzínky: Hledá se svědek z místa činu: Čtvrtek 19. února, zhruba půl jedenácté v noci. Do benzinové čerpací stanice na Sokolské ulici u křižovatky Mileta vstupuje maskovaný muž. Jde až k pokladně a vytahuje krátkou střelnou zbraň. Na pult hází igelitku a slovně vyhrožuje obsluze, že ji zastřelí, pokud mu do tašky nedá všechny papírové peníze, které jsou uloženy v kase. Natahuje závěr zbraně a míří na pokladní. Ta mu vzápětí finanční hotovost vydává a lupič benzínku opouští. To je ve stručnosti případ, který se odehrál téměř před dvěma měsíci, a jehož pachatel zůstává stále neznámý.

Ze sportu

Vloni brali mladíci stříbro. Cinkne to i letos? Cesta začala: Před rokem se čeští mladíci vytáhli. Na mistrovství světa hokejistů do 18 let zářili, přivezli stříbrnou medaili. Teď přichází další úkol, stokrát těžší: Vybojované pozice udržet! Momentálně je širší kádr na soustředění v Rokycanech, z nich se v neděli odjede přímo do dějiště šampionátu ve Švýcarsku. Konečná nominace by ale třem Východočechům neměla uniknout. Pardubice do reprezentace dodaly beka Vojtěcha Budíka s útočníkem Michaelem Špačkem, Hradec Králové obránce Filipa Hronka.