Z Hradecka

Školky hlásí volná místa pro všechny: Už v pátek a v sobotu se chystají v královéhradeckých školkách zápisy. Podle magistrátu by se mělo dostat na všechny zájemce. „K zápisu do mateřských školek by podle demografického vývoje mělo přijít 932 dětí narozených v roce 2012. K povinné školní docházce by mělo ze školek odejít přibližně 1069 dětí, z tohoto počtu bude o odklad školní docházky žádat přibližně 140 dětí. Kapacita mateřských škol zřizovaných městem Hradec Králové by tak měla být dostatečná," potvrdila Magdaléna Vlčková, mluvčí hradecké radnice.

Boj nekončí. Odpůrci kácení opět vyjdou do ulic: I když to vypadá, že kácení stoletých stromů podél řeky Orlice v Hradci Králové nebude tak razantní, jak ještě loni Povodí Labe hlásalo, pěstební probírce se stejně listnáče nevyhnou. Spory mezi jednoznačnými odpůrci řezání a státním podnikem se táhnou měsíce. Ještě letos v únoru to vypadalo, že k zemi půjde 156 stromů. O měsíc později už Povodí Labe ze svých požadavků výrazně slevilo a z první etapy, při které se měly pily zakousnout do 39 kmenů, deset stromů vyjmulo. Laskavější přístup slibuje i při následujících dvou etapách kácení. O 156 stromů tedy prý v žádném případě nepůjde. Kolik jich ale nakonec padne, jisté také není.

Ze sportu

NEJ šanci má Liberec!: Sedm kol zbývá do konce aktuální sezony fotbalové Synot ligy. 
V banku jsou kromě mistrovského titulu a vstupenek do evropských pohárů také dvě umístěnky do druhé ligy. Deník rozebral šance čtyř sestupem nejohroženějších mužstev. Největší naději na záchranu v nejvyšší soutěži dává Liberci.