Z Hradecka

Zaměstnala Romku a její firmě hned přistála na stole výpověď: Nestandardní jednání, ve kterém hraje hlavní roli barva pleti. A nebo to tak není? Ale pěkně popořádku. O co tu vlastně jde? Magdaléna Šindlerová je už sedm let majitelkou hradecké úklidové firmy Lena, která provádí pravidelné úklidy v domech i na stavbách. Od roku 2009 její zaměstnanci čistí společné prostory domu ve čtvrti Na Plachtě. S žádným problémem, co by stál za řeč, se tu nikdy nesetkala. Vlastně až do nedávna.

Bez grantu park zřejmě nebude, vzkazuje město: Bez dotace ani kuře nehrabe - pokud si tedy hradecká Rozárka nezíská porotu a toužebné miliony nevyhraje, plán na park s vyhlídkou zůstane zřejmě u ledu. „Pokud zvítězí náš záměr, bude město ochotno pokračovat v další přípravě tohoto projektu. Bez dotace je realizace dalších kroků málo pravděpodobná. Nicméně velký zájem veřejnosti o tuto lokalitu ukázal, že je potřeba s tímto územím do budoucna počítat a zvelebit ho ke spokojenosti občanů," netají se Alena Machaňová 
z magistrátního odboru projektů a dotací.

Ze sportu

Kučera skončil, svého nástupce chválí: Na přání Petera Draisaitla skončil Jiří Kučera před několika dny u hokejistů v Hradci Králové. Německý kouč si vybral za nového asistenta Tomáše Martince. „Moc mu to přeju. Tomáš je skvělý kluk, který v Hradci udělal parádní práci s mládeží. Ale k Peterovi se vyjadřovat nebudu," odmítl odpověď kapitán mistrů světa z Vídně z roku 1996. Od nové sezony bude Kučera stát na střídačce prvoligových Litoměřic, které budou úzce spolupracovat právě s Mountfieldem HK. „Oběma klubům to pomůže," říká přesvědčivě.