Z Hradecka

Po přechodu přes Labe se lidé projdou nejspíš už za tři roky: Opletačky s léta plánovanou lávkou přes Labe se blíží, zdá se, ke svému konci. Město hodlá zahájit jednací řízení s vítězem architektonické soutěže. Vše musí posvětit ještě hradecké zastupitelstvo, pokud však nenastanou žádné problémy, po lávce přes Labe se lidé ve východočeské metropoli projdou už v polovině roku 2018. První návrh spojnice, která spojí lokalitu Šimkových sadů a centra Aldis s třídou Karla IV., vznikl už v roce 2001.

Po Hradci růžově. Kolo si tu půjčíte přes SMS: „Najdeš, odemkneš, jedeš a vrátíš" – přesně takhle jednoduše funguje systém komunitního sdílení kol, který ve čtvrtek začne fungovat i ve východočeské metropoli. Po Praze, Brně, Olomouci a Pardubicích je Hradec teprve pátým českým městem, kde si posláním jedné SMS zprávy půjčíte růžový bicykl, dojedete s ním kam potřebujete, tam ho zamknete a uvolníte dalším zájemcům.

Ze sportu

Fantastická rozehrávačka Bortelová zrušila oslavy: Oslavy musejí počkat. Minimálně do čtvrtečního večera. Basketbalistky Hradce Králové v semifinálové sérii s Nymburkem poprvé prohrály a za stavu 1:2 na zápasy je ve čtvrtek na programu pokračování na palubovce soupeře. Lvice mají druhý mečbol. Fanoušci v natřískané hale Sokola byly natěšení na velkou slávu. Po dvou jednoznačných výhrách se čekala i třetí a tím pádem historický postup do finále. Nic takového se nestalo.