Z Hradecka

Petice zabrala, město opraví chodníky na Novém Hradci: Veřejná anketa o možném oživení bývalé sjezdovky na Novém Hradci, kterou v březnu vyhlásilo město, některé místní paradoxně pořádně naštvala. Část z nich dokonce neváhala sepsat a podat na magistrát petici. „Postavilo se krásné a moderní digitální planetárium, teď se možná přeřeší Rozárka. Že už ale roky žádáme o chodník v Husově ulici směrem ke hvězdárně, na to by se rozhodně nemělo zapomenout," obhajoval tehdy svůj záměr autor petice Radek Baloun.

Soutěž podnikatelů v Hradci ovládli fotografové: Že začít s byznysem se dá v každém věku a v každém odvětví, dokázala ve čtvrtek asi třicítka začínajících podnikatelů z Hradeckého a Pardubického kraje. Právě do Hradce se sjeli bojovat o vítězství v soutěži Rozjezdy roku, kromě samotné prezentace vlastních projektů je čekaly přednášky a workshopy z oblasti obchodu, marketingu a komunikace.

Ze sportu

Trubač neztrácí naději: Věřím, že góly přijdou: Vůbec byste nehádali, že je mu teprve sedmnáct let. Na trávníku si záložník Daniel Trubač počíná, jako by ligu hrál už delší dobu. Herně obstál také proti nejlepším českým týmům - Spartě a Jablonci. Jeho dobrému výkonu chyběla jen ta pověstná třešnička na dortu v podobě gólu. V každém zápase se dostal do šance, ale míč do sítě neprotlačil. Na svůj první ligový gól si tak musí počkat. Nic to však nemění na tom, že v současnosti patří mezi největší talenty hradeckého fotbalu.