Z Hradecka

Nevíme, co nás čeká, stěžují si na demolici lidé z Hradce: Stačí získat „už" jen potřebná povolení a může se začít bourat. Takový plán má developerská společnost CPI, která v Hradci Králové hodlá na místě dnešního hotelu Černigov postavit multifunkční komplex s čtyřhvězdičkovým hotelem Clarion. Zahájení výstavby je naplánováno zhruba za rok, jen tři měsíce potrvají demoliční a přípravné práce. Samotná stavba pak zabere rok a půl.

Město plánuje dva cyklodomy. V nemocnici a vedle univerzity: Téměř dvacet tisíc jízdních kol našlo v loňském roce svůj dočasný domov uvnitř parkovací věže na královéhradeckém Riegrově náměstí. A využití stále stoupá. „Za letošní první tři měsíce se využívanost zvýšila o třicet procent oproti loňskému roku. A to si myslím, že letos zima tak příznivá nebyla," potvrdil Rudolf Bernart, který parkovací dům pro kola v Hradci Králové postavil.

Ze sportu

„Obavy byly, ale holky se semkly": Dokázaly to! Basketbalistky Hradce Králové ve čtvrtek vyhrály čtvrté semifinále play off Ženské ligy v Nymburku 84:69, sérii ovládly 3:1 na zápasy a poprvé v historii si zahrají o titul mistryň České republiky. „Lvice" ve finále téměř jistě vyzvou obhájce trofeje a čerstvého vítěze prestižní Euroligy USK Praha, kterému chyběla jedna výhra v sérii s Trutnovem.