Z Hradecka

Pro královnu matku z Bhútánu zapěl jediný sbor – Boni pueri: Jižní Korea, Rusko i Belgie. Chlapecký sbor Boni pueri má za sebou od začátku roku řadu zahraničních „misí". Teď si nadaní zpěváci užili další nevídaný zážitek - zpívali pro královnu matku z Bhútánu. Bhútánská delegace vedená královou matkou Ashi Sangay Choden Wangchuck v Náprstkově muzeu v Praze zahájila v těchto dnech výstavu bhútánských textilií a artefaktů „Bhútán – země blízko nebe". A královéhradecký sbor u této významné návštěvy nesměl chybět.

Do školy po silnici. Je to vina řidičů, tvrdí město: Dubová ulice v hradeckých Malšovicích? Místo jednoho chodníku půlmetrová díra, druhý pro změnu slouží jako dočasné parkoviště aut místních, které stavební úpravy na čas vyhnaly z vlastních pozemků. K tomu připočtěte nárazové nájezdy řidičů odvážející a vyzvedávající své děti a zbude vám jediná cesta – po silnici. „Bezpečné mi to tady rozhodně nepřijde. Oběma směry tudy jezdí auta, do toho se tu motají cyklisti a děti na koloběžkách. Po chodníku se dá kvůli parkujícím autům jít jen chvíli," posteskla si Marie Červenková, když vedla svého vnuka ráno na vyučování.

Ze sportu

Jukl chce změny! Po Příbrami má všeho dost: Už toho má dost. Neděle mu obrátila žaludek naruby. Richard Jukl, šéf fotbalového Hradce Králové, požaduje po skandálním vystoupení trojice rozhodčích v čele s Miroslavem Zelinkou v utkání s Příbramí systémové změny v českém fotbale. Sám zvažuje kandidovat do Výkonného výboru FAČR. S jasným cílem – změnit klima v českém fotbale. „Chci na svoji stranu získat především kluby z druhé poloviny ligové tabulky a kluby druhé ligy. Těch se momentální stav dotýká nejvíce. Už se musí začít něco dít. Pokud  ale nezískám dostatečnou podporu, nepůjdu do toho," uvedl Richard Jukl.