Z Hradecka

Penny zamíří na Slezské i přes odpor. Žádá o územní rozhodnutí: Ještě loni v létě byl plán na stavbu Penny Marketu na Pospíšilově třídě v plenkách a hradečtí zastupitelé debatovali o tom, že by si prostory bývalé Pilnáčkovy továrny zasloužili lepší využití. Dvakrát (před podzimními volbami) pak zřízení věcného břemene na výstavbu inženýrských sítí smetli ze stolu. Napotřetí (v lednu) dostal projekt zelenou. V těchto dnech už developer žádá o územní rozhodnutí.

Neměli jsme ani teplou vodu, vzpomíná Věrka: Strhaná, bez života a se třemi malými dětmi. Tak by popsala sama sebe sedmadvacetiletá Věra v době před půl rokem. „Od svých tří let jsem bydlela s babičkou v baráčku. Neměl teplou vodu, ani podmínky na bydlení," vzpomíná mladá žena. Na výchovu dětí zůstala sama, o jejich otci mluvit nechce. Podotýká jen, že na partnera štěstí neměla. Kromě potomků se starala i o nemocnou babičku. Její otec totiž žije v Anglii, s matkou se příliš nestýká, a tak na všechno zůstala sama. Nakonec vše dospělo do situace, kterou nešlo déle snášet.

Ze sportu

„Lvice" vs. vítěz Euroligy. Ve středu poprvé: „Porveme se o finále" – tak znělo motto hradeckých basketbalistek před vstupem do letošního play off ŽBL. Nyní je již jasné, že „lvice" to do puntíku splnily, neboť jsou ve finále. Po skolení pražské Slavie 3:2 na zápasy přemohly i Nymburk v poměru 3:1. To vše bez velké opory, kapitánky Michaly Hartigové, která se těsně před vyřazovacími boji zranila. Hradec se v těchto dnech těší historickému úspěchu. K pohárovému bronzu Východočešky přidají nejspíš stříbro z ligové soutěže.