Z Hradecka

Boj o hotel Černigov pokračuje. Teď do něj vstoupí ministr: Román s názvem Je hotel Černigov památka? otevírá další kapitolu. Architekt Jiří Zídka se v ní nehodlá smířit s rozhodnutím Ministerstva kultury, které rozhodlo, že správní řízení, jež by mohlo nejvyšší budovu v Hradci označit kulturní památkou, nezahájí. Žádost o prošetření celé věci nyní posílá na stůl ministrovi kultury Danielu Hermanovi.

Vyprodáno, hlásí majáles a slibuje párty roku: Nekonečné fronty na pivo, jídlo nevalné chuti, nefungující dobíjecí terminály – na pohled možná drobnosti, které ale v Hradci na poli za Piletickým potokem loni kazily festivalové veselí stovkám návštěvníků. Přitom to měl být ročník přelomový, zavedly se modré čipové náramky, které sloužily jako vstupenka i peněženka zároveň, a měly v Česku nastartovat festivalovou revoluci. Ta se nakonec o pár let odsouvá, přesto letošní, už 9. ročník, chystá změny.

Ze sportu

Východočeský badminton doma míří vysoko: Míček z peří. Při vyslovení tohoto spojení sportovním příznivcům okamžitě vytane na mysli badminton. A tento olympijský sport bude v příštích dnech v kurzu. V Pardubicích se koná mistrovství České republiky kategorie do patnácti let. Domácí šampionát bude hostit sportovní hala Dašická a pořadatelství se ujal oddíl TJ Sokol Polabiny. Příchozí se mohou těšit na badminton v podání nejlepších dětí této kategorie z celé České republiky. Silnou ekipou se může pochlubit východočeský badminton.