Z Hradecka

Město pod Orebem vlastní spoje MHD zrušilo. Nebyl o ně zájem: Když na začátku října loňského roku zaváděly Třebechovice s necelými šesti tisíci obyvateli vlastní spoje městské hromadné dopravy, věřilo vedení města, že tím vyjde vstříc místním lidem, kteří si často na nedostatečnou obslužnost stěžovali. Odvážný nápad ale nebude mít delší pokračování. Po zkušebním provozu město betlémů MHD zrušilo.

Virtuos Rak: Možná v Hradci zahraji na kytaru z kamene: Světový kytarový virtuos, skladatel, profesor pražské Akademie muzických umění. Také ale vášnivý fotograf i nadšenec do oborů jako jsou astrologie či numerologie a majitel jediné mramorové kytary na světě. Řeč je o Štěpánu Rakovi, který letos slaví významné životní jubileum – 70 let – a koncertem ho připomene také v Hradci Králové.

Ze sportu

Rozhodně nic nebalíme. Když vyhrajeme, budeme žít: Pět gólů za padesát minut. Hradecký útočník David Vaněček potvrdil v pondělním utkání juniorské fotbalové ligy své vlohy snajpra a výrazným dílem se podepsal pod drtivé vítězství ,,votroků" nad Slováckem (8:0). Jeho kanonáda zákonitě nezůstala bez povšimnutí. Kouč A týmu Bohuslav Pilný se bezprostředně po zápase vyjádřil, že si Vaněček řekl o místo v základní sestavě.