Z Hradecka

Betlém ještě neopravují. Hledá se restaurátor: Oprava unikátního třebechovického Proboštova betlému se posouvá. První kolo výběrového řízení na restaurátorskou firmu totiž muselo být zrušeno. „Dva uchazeči neměli nabídku kompletní, museli jsme tedy výběrové řízení zrušit a vypsat nové. Vítěze bychom měli znát 28. května," potvrdila Silvie Dušková, ředitelka Třebechovického muzea betlémů. Peníze, které muzeum na opravu získá z Norských fondů, ohroženy nejsou.

Nejdřív centrum, pak i klinika. Čínská medicína míří do Hradce: Místo tabletek akupunktura a u příjmu kvalifikovaný překladatel. Tak by do budoucna mohla vypadat léčba v jedné z budov Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Dlouho očekávané Vědecké a výzkumné centrum tradiční čínské medicíny tam totiž začne fungovat už v polovině června. V závěsu za ním by se měla otevřít i specializovaná klinika, kde by po boku českých lékařů pracovali i čínští specialisté.

Ze sportu

Pravidla nejsou stejná: Neřekne to natvrdo. Slovo „sestupujeme" od Bohuslava Pilného neuslyšíte, ale z odpovědí je zřejmé, že víra v setrvání Hradce Králové v nejvyšší fotbalové soutěži se ztrácí. Obzvlášť po promarněných zápasech s Příbramí (2:3) a v Českých Budějovicích (2:2), ve kterých „votroci" pokaždé vedli 2:0. „Nabízí se, že dolů jdeme my a České Budějovice. Nad šestibodovým mankem na Slavii nemůže ani jedno mužstvo zavírat oči," smutně říká Bohuslav Pilný.