Z Hradecka

Automatickou 'kolárnu' u nádraží město přestěhuje. Kam? To neví: To, co se dlouhé měsíce jen proslýchalo, je konečně potvrzené. Cyklodům na hradeckém Riegrově náměstí čeká stěhování. Důvod je jasný: stavba nového luxusního komplexu Clarion na místě hotelu Černigov, která zasahuje i na místo, kde před více než dvěma roky vyrostla oblíbená automatická „kolárna". Kam se však dům, který jen loni poskytl přístřeší více než 18 tisícům bicyklů, přemístí, není zatím vůbec jasné.

Mažoretky, hry a samozřejmě oheň. Čarodějnice vyletí ve čtvrtek: Už ve čtvrtek se slaví Filipojakubská noc a s ní tradiční pálení čarodějnic. Kam můžete s dětmi v tuto magickou noc vyrazit? Máme pár zajímavých tipů. Třeba v Chlumci nad Cidlinou slet čarodějnic s průvodem začíná od půl páté. „V tento čas je program vyhrazen pro děti na hřišti před DDM. Děti mohou přijít v čarodějnických kostýmech, budou soutěžit a čeká je také vyhlášení o nejlepší čarodějnici," sdělila k začátku programu Mirka Frydrychová z Domu dětí a mládeže.

Ze sportu

Bude Kudrna pokračovat? Jasno stále není!: Budoucnost hokejisty Jaroslava Kudrny v Hradci Králové je nadále nejistá. Devětatřicetiletý útočník neakceptoval původní návrh kontraktu, v úterý dostal od vedení Mountfieldu nový a vzal si čas na rozmyšlenou. S konečným verdiktem by měl přispěchat v horizontu několika dní. „Ano, je to tak. Stále jednáme. Teď je na mně, jak se rozhodnu. Musím to probrat s manželkou, ale třeba také s otcem, který mě uměl vždy dobře poradit," řekl Deníku uznávaný útočník.