Z Hradecka

Zastupitelé se sešli zbytečně. Kvůli ECE: Když královéhradečtí zastupitelé v pondělí v sedmnáct hodin přišli na druhou část 7. zasedání Zastupitelstva města Hradce Králové, netušili, že se moc dlouho nezdrží. Usadili se, odhlasovali nezbytné formality jako například volbu zapisovatele, ověřovatele a program. Ten měl jediný bod, který se týkal ukončení smluvních vztahů uzavřených v souvislosti s projektem Park Malšovice. Jenže k hlasování o něm ani nedošlo. Byl totiž stažen z jednání a zasedání mohlo skončit.

Domov - místo nejen pro život, ale i umírání: „A teď můžu umřít." To jsou slova stoleté paní, která se vrátila z pobytu v nemocnici. Věta ženy, která se rozhodla zemřít doma. V blízkosti své dcery, vnoučat, v domě, ve kterém prožila většinu svého života. S podporou své rodiny a péčí týmu lékařů a zdravotních sester Domácí hospicové péče Hradec Králové se jí splní její poslední přání. Dopolední čas se sestřičkou domácí hospicové péče Annou Michlovou zanechal velký dojem.

Ze sportu

Mezi lvíčaty sílí rivalita: Rivalita mezi brankáři v reprezentační fotbalové jednadvacítce se po sobotním odpoledni posunula do jiné dimenze. Poražený Jiří Pavlenka odmítl podat ruku vítězi Tomáši Koubkovi. „Mrzí mě to," bez okolků přiznal hradecký brankář, který si v duelu s Baníkem Ostrava připsal osmou nulu v letošní sezoně. A navrch asistenci (!) u branky Daniela Trubače. Hradec je zase ve hře o záchranu.