Z Hradecka

„Tyl" hostil krajskou přehlídku mladých géniů: Budoucí lídři společnosti, géniové, elita – slovy chvály a uznání se v úterý v prostorách Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové nešetřilo. A není divu, konala se tam prestižní krajská přehlídka Středoškolské odborné činnosti (SOČ), jejíž už 37. ročník v krajské metropoli letos přivítal osmdesátku středoškoláků z celého kraje. „Letos poprvé je zastoupeno všech pět okresů, nejvíce soutěžních prací je pochopitelně z Hradce Králové, protože je tu nejvíc středních škol," uvedl předseda krajské komise SOČ Královéhradeckého kraje Luboš Hodný.

Hoří! Záchranáři cvičili v Domově: Je noc a v Domově U Biřičky slouží pouhých dvanáct zaměstnanců na tři sta padesát klientů. Najednou zjistí, že ve třetím podlaží začalo hořet. Na nic nečekají a ihned zmáčknou tlačítko požární signalizace. V té chvíli se zavřou automaticky dveře, spustí se odvětrávání a zároveň už na operačním středisku královéhradeckých hasičů vědí, že se v budově něco děje. Na místo do pár minut vyrážejí profesionální i dobrovolní hasiči. Naštěstí nešlo o reálnou situaci ale o cvičení všech složek IZS na Novém Hradci Králové.

Ze sportu

Hradec má kompletní kádr, trénuje na ledě: Dva gólmani, jeden obránce a tři útočníci. Šest hráčů rozšířilo kádr hokejistů Hradce Králové, který se zdá být definitivně uzavřen. Pokud dorazí ještě někdo, bude to hráč do prvních dvou pětek. V Hradci vyhodnotili uplynulý ročník jako špatný. Medailový cíl nebyl naplněn. Neúspěšný rok, respektive výbuch ve čtvrtfinále play off se Spartou Praha 0:4 na zápasy, měl dozvuky. Odešlo pět hráčů (Pavel Kantor, Peter Mikuš, Dávid Skokan, Collin Valcourt a Tomáš Pospíšil), šest jiných je nahradilo.