Z Hradecka

Výzkum pod D11 se blíží ke konci. Vědci na místě velkého pohřebiště odryli stovku koster: Po kolena v hlíně, s motyčkou v ruce, nehledě na to, jestli fouká ostrý vítr, nebo žhne slunce. Tak strávil výzkumný tým archeologů posledních deset měsíců. Jejich práce se nyní pomalu blíží ke svému závěru. Na konci května se terénní výzkum z polí na katastru Plačic a Stěžer přesune do muzejních pracovišť kvůli analýzám a zpracování sebraných dat.

Konečně. Bílá věž přivítá turisty. Nedostane se ale na všechny: Po více než roce a půl oprav se hradecká Bílá věž dočká prvních návštěvníků. Ti se podívají na město už v sobotu 23. května, kdy se dominanta Hradce Králové slavnostně představí veřejnosti v novém kabátu. Ve dvanáct hodin se na počest otevření rozezní zvon Augustin, poté primátor města Zdeněk Fink odemkne Bílou věž. Samotné prohlídky pro zájemce začnou deset minut před třináctou hodinou. Na všechny se ale dostat nemusí.

Ze sportu

„Hradec si stříbro zasloužil," říká Burgrová: Na červnovém mistrovství Evropy v Maďarsku a v Rumunsku bude patřit Ilona Burgrová mezi nejzkušenější hráčky českého týmu, který před vrcholem reprezentační sezony neskrývá ambice. Ve hře je postup na olympiádu v brazilském Rio de Janeiru v příštím roce! „Nebude to vůbec lehké. Na turnaji bude dvacet týmů a postupových míst je pouze pět. Bude to velká mela. Pokud se nám povede na olympiádu do Ria dostat, bude to velký úspěch. Když se umístíme ještě výš, bude to třešnička na dortu," vážně praví dvaatřicetiletá rodačka z Hradce Králové.