Z Hradecka

Vrbenského kasárna musí získat dotace. Jinak hrozí další chátrání: Pokud královéhradecká radnice nesežene evropské peníze na opravu Vrbenského kasárnen, budou chátrat dál nebo je město nabídne k prodeji. „Bez dotací budovu opravit nenecháme," řekl jasně Zdeněk Fink, primátor města. Náklady na rekonstrukci se totiž budou pohybovat v rozmezí 150 až 200 milionů korun a to město z kasy uvolnit nemůže.

Desátý rok s operními přenosy: Hradecký divák miluje klasiku: Je to skoro deset let, co si diváci mohli na pokladně kina poprvé koupit lístek do opery. Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku (Met) na velké plátno byl tehdy velký zážitek. Pastva nejen pro uši, ale i pro oči, je to ostatně i dnes, kdy nejslavnější operní scéna na světě vstupuje do své jubilejní sezony. Živé přenosy z Met od září představí špičkové operní inscenace v HD kvalitě divákům v 70 zemích světa a téměř třech desítkách kin po celé České republice. Mezi nimi i v hradeckém kině Bio Central.

Ze sportu

Dokud naděje existuje, Hradec se bude rvát: Vítězství nad Ostravou (1:0) ho potěšilo, ovšem i nadále zůstává realistou. Bohuslav Pilný, jeden z trenérů fotbalistů Hradce Králové, si uvědomuje, že zachránit pro východní Čechy elitní tuzemskou soutěž, je úkol hodný spíše pro superhrdiny z komiksů. „Dokud ale naděje existuje, budeme se rvát. Stále věříme," odhodlaně praví. Hradec v neděli čeká fatální zápas v Liberci. Pokud na severu Čech  nevyhraje, převezme lístek na cestu do druhé ligy.