Z Hradecka

Stavba míří k cíli. Vlaky už jezdí po nové koleji: Na zhruba osmikilometrovém úseku železniční trati mezi Hradcem a Pardubicemi se už cestující několik dní vozí po nové koleji. Nyní se práce přesouvají na „starou" kolej. Její rekonstrukce potrvá do konce listopadu, žádné další výluky v plánu nejsou. „Pro cestující to znamená ten samý režim cestování jako dosud. V místě probíhajících prací budou vlaky jezdit sníženou rychlostí na 50 kilometrů za hodinu," upřesňuje mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš. Modernizace úseku mezi Stéblovou a Opatovicemi podle něho probíhá podle schváleného harmonogramu.

Centrum Mamma HELP slaví, ženám pomáhá už deset let: Životní zkouškou jménem rakovina prsu si ročně v České republice projde kolem sedmi tisíc žen. Pomoci se v Mamma HELP centrech dostane každé z nich, a to ve všech stádiích nemoci. Jedno takové existuje i v Hradci Králové, ve čtvrtek slaví první kulatiny. „Jen loni jsme v naší poradně zaznamenali 626 osobních návštěv či telefonických kontaktů,"  říká koordinátorka hradeckého centra Vladimíra Dohnalová. Pracovnice centra ženám poskytují terapeutickou i ryze odbornou pomoc, věnují se také preventivním programům pro školy i veřejnost.

Ze sportu

Třicet kol, jen pět výher: Fotbalisté Hradce Králové se shodli, že o první ligu nepřišli porážkou 0:2 v 28. kole v Liberci, ale už dříve. Především je mohou mrzet jarní ztráty ze zápasů s Příbramí a v Českých Budějovicích, v nichž neudrželi dvoubrankové vedení. Jeden z trenérů Róbert Barborík věří, že „votroci" mají na to v příští sezoně zabojovat o návrat. „Ligu jsme si neprohráli dneska. Hraje se na 30 zápasů, máme jen pět výher, a proto jsme tam, kde jsme. Kromě duelu s Příbramí na jaře jsme prohráli důležité zápasy i na podzim," řekl novinářům Barborík.