Z Hradecka

Ani deštivé počasí neodradilo první letošní plavce na Flošně: Jedenáct stupňů a déšť přivítal první letošní návštěvníky při otevření šesté sezony královéhradeckého koupaliště Flošna. Na den přesně právě při šestých narozeninách. I přes nepřízeň počasí vodu nevyzkoušeli jen plavčíci. „Hrozně jsem se na otevření těšila. Sloužila jsem noční a je to fajn probuzení. V takovém počasí je výhoda, že tu nikdo není a voda je teplá," svěřila se první návštěvnice Ivana.

Pečují o pět dětí, s výukou pomáhá seniorka: „Rovně se posaď a počítej na prstíkách. Sedm a tři je deset a ještě zbývají tři," trpělivě vysvětluje vitální důchodkyně paní Trojanová osmiletému Honzíkovi příklad v učebnici. Vzápětí se otočí k desetiletému Kubovi a společně trénují vyjmenovaná slova. Podobně to v sedmičlenné rodině žijící v samém centru města vypadá každý čtvrtek. Doučovat děti, které mají manželé Levaiovi v pěstounské péči, chodí paní Trojanová jako dobrovolník v rámci programu organizace Prostor Pro už rok.

Ze sportu

„Rozhodl jsem se po Příbrami. Chci hájit zájmy klubů": Když na jaře Richard Jukl sledoval, co s jeho klubem vyvádějí rozhodčí, rozhodl se, že pokud získá podporu, bude na červnové valné hromadě kandidovat do Výkonného výboru FAČR. Tak se i stane. Šéf fotbalového Hradce Králové, od příští sezony druholigového klubu, se pokusí usednout na uvolněné místo po teplickém Františku Hrdličkovi, který v minulém roce zemřel.