Z Hradecka

Za letu hodně pijte a choďte.Zabráníte tím případné embolii: V celé Evropské unii ročně zemře důsledkem plicní embolie šest set tisíc lidí. AIDS zabije za stejné období pět tisíc pacientů. Přesto se o plicní embolii, což je  ucpání krevního řečiště plic sraženou krví, téměř nemluví. „Plicní embolie vzniká z vnitřních vrozených a vnějších důvodů. Ohrožený je ten, kdo už takovou příhodu prodělal. Vždy se ale musí sejít více aspektů," vysvětlil Jaroslav Malý, královéhradecký hematolog a senátor.

Obří opravy Bílé věže objevily začouzené zdi v „bytě" věžníka i podepsané kameny v plášti: Už v sobotu se po dlouhých měsících opět otevře zrekonstruovaná Bílá věž. Je bělejší a o několik tajemství chudší, památkáři ji za rok a půl totiž stihli důkladně „prolézt". Pokud nepřijde žádná přírodní katastrofa, od nich i stavbařů by měla mít pokoj až na dalších sto let. První překvapení čekala památkáře už na vnějšku dvaasedmdesáti metrové stavby.

Ze sportu

Novinky: v Hradci mají led, rival cvičí v písku: Letní přípravy extraligových hokejových týmů jsou v plném proudu. Deník připravil inventuru ve východočeských kádrech. Jak posiloval Mountfield? Platí dohoda Pardubic s Tomášem Rolinkem? Jaké novinky regionální rivalové zařadili do suché fáze letní přípravy? A jaké zápasy je čekají v předzávodním období?