Z Hradecka

Fotbalový klub hledá partnera. Mužstvo postaví také z juniorů: Sestup z nejvyšší fotbalové ligy už hradečtí fotbalisté ovlivnit nemohou. Od příští sezony tak nastoupí pouze na trávnících druholigových soupeřů. A co se ještě změní? Klubu chybí peníze. Stoprocentním vlastníkem je město Hradec Králové, které se výší finančního toku nemůže rovnat soukromým vlastníkům. Jenže generální sponzor nebo spolumajitel ne a ne přijít. Podobný model funguje například u hokejového klubu, kde polovinu vlastní město, druhá část pak patří společnosti Mountfield.

Stromy kvetou více. Nánosy pylu budí u alergiků obavy: Pylu letos oproti jiným rokům výrazně přibylo. Je těžké si toho nevšimnout, protože žluté nánosy jsou téměř všude. Podle odborníků dvě teplé zimy po sobě zvýšily energetické zásoby dřevin, a ty mají mnohem více květů než obvykle. Nejvíce je to znát v lesích a parcích, kde letos abnormálně kvetly smrky. „Lesníci z celé republiky se shodli, že tak jako letos smrky nekvetly posledních pět let," uvedla mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová. Pyl však padá také z kvetoucích borovic, modřínů a jedlí.

Ze sportu

Domácí derniéra s vyrabovanou sestavou: Minimálně na rok to v sobotu bude poslední ligový zápas fotbalistů Hradce Králové před vlastními fanoušky. Pilného tým je dvě kola před finišem Synot ligy odsouzen k sestupu. V duelu se Slavií Praha půjde jen o čest. Škoda, mohlo to být úžasné vyvrcholení záchranářské bitvy. Hradec proti Slavii. Přímý souboj na život a na smrt. Dlouho to vypadalo, že v 29. kole se pod lízátky půjde na krev. Kdo s koho. Jeden padne a sestoupí, druhý se bude radovat ze záchrany. Nestane se.