Z Hradecka

Dlouhé fronty jsou tu denně. Úřad v Bydžově zahlcují žádosti z okolí: Problém, který Nový Bydžov trápí už dlouho: žadatelé z Chlumecka a Nechanicka sice spadají pod Hradec Králové, ale svými žádostmi o nové občanské průkazy zahlcují bydžovský úřad. Mají to sem totiž výrazně blíže a také zákon hovoří jasně: „Požádat o vydání občanského průkazu může občan u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností." Úřednice za přepážkami tak nestíhají a fronty jsou tu takřka na denním pořádku.

Stavbu parku zbrzdily změny v projektu, otevře se až v září: Inspiraci k vytvoření nového parku, který vzniká před budovou univerzity v areálu Na Soutoku, našel architekt Miroslav Gebas v Norsku. „Při návrhu jsem chtěl docílit vytvoření studentského parku maximálně otevřeného, s možností kdekoli do parku vstoupit a posedět v něm anebo jen procházet," přiblížil už dříve svoji představu Gebas. Plánované otevření parku, které mělo vyjít přesně na Den dětí, musela ovšem univerzita odložit.

Ze sportu

Zn.: Hledá se nový sportovní ředitel: V novém ročníku Fotbalové národní ligy povede FC Hradec Králové Milan Frimmel s Bohuslavem Pilným. Rozdělení pravomocí zůstává totožné jako v první lize. Větší zodpovědnost bude mít na bedrech druhý jmenovaný, i přesto, že oficiálně bude vedený jako Frimmelův asistent. Vrcholné posty ve vedení východočeského klubu po dvou letech opouští Slovák Róbert Barborík. Končí coby hlavní trenér A mužstva 
(i když byl bez pravomocí), stejně tak vyklízí kancelář sportovního ředitele. Je možné, že v klubu zůstane, ale na méně viditelné pozici.