Z Hradecka

Černá stavba vyšla CTP draho, za pokuty dala téměř 2 miliony: Rekordně vysokou finanční částkou se developerská společnost CTP musela „vykoupit" z nelegálních příprav dvou skladových hal v Hradci Králové. Stavební úřad nizozemskému investorovi vyměřil celkem dvě pokuty. Ani jedna z oslovených stran jejich přesnou částku neuvedla, je totiž předmětem neveřejného správního řízení. CTP pouze přiznala, že na penále už zaplatila téměř dva miliony korun.

Zákaz kouření v barech lidem nevadí: Vlnu reakcí vyvolal připravovaný zákon, který by měl v případě schválení zakázat kouření v restauracích, na koncertech a tanečních zábavách. Národ se tak rozdělil na dva nesmiřitelné tábory, které šíří svoji pravdu. Logicky kuřáci bojují proti zákonu. Není to ale pravidlem. „Jsem kuřák a nevadí mi to. Jen si myslím, že kouření k pivnicím a hernám vždycky patřilo. Přes obědy se nekouří už téměř nikde. Beru to spíše jako zásah do práv živnostníků. Ať si oni sami rozhondou, zda chtějí být nekuřáčtí či nikoliv," svěřil se Hradeckému deníku Jan Šimek z Hradce Králové.

Ze sportu

S ligou čahoun končí: „Dredy si z toho trhat nebudu": S Pavlem Horváthem se v úterý loučil nabitý plzeňský stadion, hradecký kápo Adrian Rolko měl o poznání skromnější adié s ligovou kariérou. Po vítězném zápase v Teplicích strávil dvoumetrový čahoun hezké chvíle ve společnosti nejvěrnějších hradeckých fanoušků na malšovickém stadionu. ,,Mile mě překvapili. Byl dokonce i malý ohňostroj. Moc jim za to děkuji." Na Rolkovu počest se v hluboké sobotní tmě rozsvítila i obří světelná tabule s nápisem ADRI  DĚKUJEME, z čehož jasně vyplývá, jak moc si příznivci ,,votroků" vytáhlého stopera vážili.