Z Hradecka

Třebešské hřiště pro všechny? Město by rádo, neví ale kdy: Když se loni v září vedle třebešské sportovní haly v Hradci Králové otevíralo ještě neúplné dopravní hřiště pro děti, město ho slibovalo co nejdřív dostavět a zapojit do projektu Otevřených hřišť. Stalo by se tak už pětadvacátým hřištěm ve městě, kde si děti mohou hrát, aniž by byly místní nebo na výletě se školou.

Na Slezském po víc než dvou dnech opět teče teplá voda: Kouzlo horké sprchy a čistých vlasů v pátek znovuobjevili lidé na Slezském Předměstí v Hradci Králové. Od dodávek teplé vody je ve středu brzy ráno nečekaně odřízla havárie na primárním horkovodu společnosti Elektrárny Opatovice. Odstávka se dotkla 1492 domácností ve zhruba osmi ulicích hradecké čtvrti včetně dvou základních škol a hotelu.

Ze sportu

Třikrát za jedna, propadákem sezony Štípek: Sestupová sezona = špatné známky. Fotbalisté FC Hradec Králové dostali od Deníku vysvědčení za výkony v jarní části sezony, ve které nedokázali zachránit příslušnost v nejvyšší soutěži. Přesto Deník udělil tři jedničky mladým záložníkům Aleši Čermákovi a Danielu Trubačovi a střelci Pavlu Dvořákovi. Kdo zklamal? Největší sezonní posila David Štípek!