Z Hradecka

Parkovacích míst na Karla IV. je málo. Místní se bojí snížení: Podoba třídy Karla IV. v Hradci Králové nejspíše zůstane ještě nějaký čas nezměněna. Město totiž na rekonstrukci nesehnalo evropské peníze a projekt zatím uložilo k ledu. Město chtělo totiž z třídy stvořit bulvár ve stylu první republiky. Místní se ale obávají, že by se z ulice stala mrtvá zóna.

Změna vyhlášky vyžene výtržníky z Kuklen: Postávají kolem základní kuklenské školy, popíjení piva, vína i něčeho tvrdšího jim není cizí, hulákají a občas provedou nějakou výtržnost. Řeč je o partě, která se téměř denně schází na Pražské ulici v Hradci Králové, a na níž si místní lidé už léta stěžují. Strážníci na skupinku dosud žádné „páky" neměli, popíjet alkohol přece není trestné. Díky aktualizaci městské vyhlášky se ale snad obyvatelé Kuklen brzy dočkají klidu.

Ze sportu

Hradec skládá kádr, první posilou je Pázler: Po sestupu z první ligy se v Hradci Králové buduje nový kádr fotbalistů. Stavitel Bohuslav Pilný Deníku potvrdil příchod záložníka Jana Pázlera ze Znojma. „Je to poměrně gólový hráč. Může hrát na více místech v záloze, ale klidně i na špici útoku," říká trenér „votroků". A dál? Na spadnutí je příchod stopera. Kádr by měli rozšířit ještě minimálně dva další hráči.