Z Hradecka

Legionářům trvala cesta domů dva roky. Vlak se vrátil do Hradce: Téměř na den přesně po 95 letech přijel na královéhradecké vlakové nádraží legionářský vlak. Pochopitelně jen jeho replika s deseti zrekonstruovanými vagony, kterými se desetitisíce československých legionářů přepravovaly napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále v letech 1918 až 1920. Průjezd kolem světa domů do Československa si legionáři často museli vynutit krví a tvrdým bojem s bolševiky.

Sdílení růžových kol v Hradci lidi baví, jezdí jich stále víc: Zářivě růžová kola zamčená na „čemkoli, co drží" můžete v ulicích krajské metropole potkávat už od poloviny dubna. Projet se na nich může každý, stačí mít jednoduchou aplikaci v telefonu nebo poslat obyčejnou SMS. Systém komunitního sdílení bicyklů se stejně jako v Praze, Brně, Olomouci nebo Pardubicích těší i v Hradci velké oblibě, za pouhé dva měsíce si tu stihl vybudovat slušnou uživatelskou základnu.

Ze sportu

Poslední den do Eura. Kdo půjde na Dánsko?: Víc než dva roky ladění končí, velký koncert začíná už ve středu večer. Do arény 
v Edenu, hospody nebo obýváku si nemusíte brát nažehlený oblek, stačí odpočaté hlasivky, něco k pití a trocha optimismu: ačkoliv fotbalová jednadvacítka hraje doma, na Euru platí za outsidera. Jak by mohla vypadat česká sestava pro premiéru 
s Dánskem? Tak třeba brankář. Trenér Jakub Dovalil řešil rébus: má chytat hradecký Tomáš Koubek, nebo Jiří Pavlenka z ostravského Baníku? Nakonec ukázal na… To se z taktických důvodů dozvíte až před zápasem.