Z Hradecka

Starou koželužnu nezachrání ani netopýři. Může jít k zemi: Na jedné straně rozhořčení obyvatelé Kuklen, kteří se léta dívají na chátrající budovu staré koželužny, a na druhé vysoce chráněné druhy netopýra rezavého a velkého, které si tu prý našly bydlení. A do třetice mezi tím krajské Oddělení ochrany přírody a krajiny, které v posledních týdnech rozhodovalo, zda je demolice objektu vůbec vhodná. Konečné slovo dorazilo na hradecký magistrát tento čtvrtek.

Polní nemocnice: Spolupracovaly čtyři národy: V polní nemocnici byla vyhlášena pohotovost. Každou chvíli přiveze polská obrněná sanita těžce zraněného pacienta po výbuchu nástražného zařízení. Po příjezdu si vojáka převzal slovenský traumatologický tým, který ho po stabilizování životních funkcí a vyšetření na CT předal českým chirurgům k operaci. „Chceme ukázat, jak spolu umí čtyři národy velmi dobře spolupracovat," vysvětlil plukovník Petr Král.

Ze sportu

RunTour s rekordní účastí, vyhrál Maročan Saji: Rekordní účast, ale také rekordní tropy zažila RunTour v Hradci Králové. Vítězem hlavního závodu na deset kilometrů se stal novic seriálu, Maročan Abdelkabir Saji. Ocenění si ale zaslouží všichni, kteří v teplotách přes třicet stupňů, v centru východočeské metropole doběhli do cíle. Po prvním kole to vypadalo na útok na rekordní čas tohoto běžeckého seriálu, který drží od roku 2012 Milan Kocourek. Maročan Saji proběhl mezičasem pod 15 minut, pak však rapidně zpomalil a finišoval v čase 31:06 minuty.