Z Hradecka

Přes léto se těžit v lese nebude. Kvůli zdraví: Připravujete si zásoby dřeva na zimu a využíváte nabídky královéhradeckých lesů a možnost samotěžby dřeva? Od začátku letních prázdnin až do září budete mít smůlu. „Přerušíme přes léto samovýrobu, tedy těžbu dřeva občany na povolení lesníků. Je to kvůli bezpečnosti  cyklistů, bruslařů, běžců i rodin. Lidí je tu plno a nám nestojí pár tisíc korun za případný problém jako se stal loni," vysvětlil Milan Zerzán, ředitel Městských lesů Hradec Králové.

Teplo a jeho ceny bude dál v rukou města. Společnost elektrárně neprodá: Bitva dobojována. Tepelné hospodářství Hradec Králové (THHK) zůstane ve vlastnictví města. V pátek to potvrdil primátor Zdeněk Fink. „Po jednání se zástupci poslaneckých klubů zastupitelstva města a s ohledem na veřejná vyjádření některých dalších zastupitelských klubů nepřichází v současné době prodej podniku Tepelné hospodářství Hradec Králové za nabízenou cenu v úvahu."

Ze sportu

Hradec vyfoukl Pardubicím Bederku, má i Súkenníka: Fotbalisté Hradce Králové vstoupí v neděli do přípravy na Fotbalovou národní ligu se třemi novými tvářemi. Už dříve avizovaného ofenzivního záložníka Jana Pázlera doplnili stoper Jiří Bederka ze Sparty Praha (hostování s opcí) a slovenský středopolař Igor Súkenník z Viktorie Žižkov (přestup). Post sportovního ředitele zůstane v nejbližších měsících neobsazený. Východočeský klub hodně stál především o doplnění na pozici středového obránce. Vyhlédl si Bederku, který velmi dobře odehrál loňskou sezonu v Pardubicích.