Z Hradecka

Petice neuspěla. Na Benešovce se časem budou vyrábět stenty: Protesty proti plánované výstavbě společnosti ELLA-CS, která se zabývá výrobou implantátů pro humánní i veterinární medicínu, byly marné.  Projekt i přes petici pokračuje dál… „Chtěla bych poděkovat za povýšenou aroganci, kterou jste schválili výstavbu. Argumenty, že se zvýší pracovní místa, tak jsou liché. Vůbec jste nepochopili touhu lidí po kvalitním životě ve městě. Plivli jste do tváře tisícovce lidí, která je podepsaná pod peticí. Dali jste najevo, jak to myslíte se svými předvolebními sliby, a jak vám leží blaho obyvatel na srdci," pronesla Ilona Holasová.

Kněží v diecézi? Přibývá jich, ideální stav je přesto daleko: Jsou počty kněží římskokatolické církve v Biskupství královéhradeckém dostačující, nebo je duchovních málo? Plocha diecéze přesahuje hranice východních Čech a ukrajuje si ještě část Vysočiny, celkem bychom tu našli 265 farností. Kněží je však o něco méně. Kolem 220 a v tomto čísle je ještě navíc zahrnuto několik vypomáhajících důchodců. Někteří kněží tak stíhají obhospodařovat farností více. „Pokud porovnáme počty kněží například v litoměřické nebo plzeňské diecézi, je na tom královéhradecká ještě velmi dobře," hodnotí biskup Josef Kajnek.

Ze sportu

Horník? Seriózní a férový člověk: Měsíce žil Igor Súkenník bez výplaty. Sice ve Viktorii Žižkov poctivě plnil profesionální smlouvu, ale účet nebobtnal. Pražský klub se ocitl na dně, hráčům neplatil. „Bylo to složité. Půjčovali jsme si navzájem," ušklíbne za nepříjemným koncem ve Viktorii ofenzivní záložník, s nímž pro příští sezonu ve Fotbalové národní lize počítá 
FC Hradec Králové.