Z Hradecka

Úředníci vyřídí nové průkazy „v terénu": Se zástupy žadatelů o nový občanský průkaz, kteří do Bydžova míří z okolních obcí a měst, se tamní úřad potýká už týdny. Důvodem dlouhých front je desetiletá vlna výměny starých typů průkazů, svou roli tu ovšem hraje i spádovost. Lidé z Chlumecka a Nechanicka to totiž mají do Bydžova blíž než do Hradce, kam úředně spadají. Město, které se pyšní zachovalou novogotickou radnicí ve svém středu, na davy lidí nestačí. Přespolní žadatelé už tvoří více než 30 procent, město proto před měsícem zaslalo prosbu na ministerstvo vnitra o další kabinu a o finanční dorovnání na navýšení úvazku.

Tanečnice z Hradce zazářily v Chorvatsku, mají 13 medailí: Neočekávaný, ale o to více oslavovaný úspěch. Alespoň tak o svém „tažení" v mezinárodní soutěži mluví hradecká taneční skupina Cheeky Cheerky. V chorvatském lázeňském městečku Opattia uspěla v konkurenci především dalších českých, ruských, maďarských a chorvatských týmů. „Speciálně české týmy jsou opravdu na vysoké technické úrovni. Naše výprava byla ale velmi úspěšná. Každá dívka si domů odvezla cenné kovy a k tomu navrch pěkné opálení. Od chorvatských pořadatelů jsme také obdržely speciální cenu za nejlepší kostým," pochvaluje si trenérka a choreografka v jedné osobě Aneta Brindová.

Ze sportu

Smitková obhajuje body, Siniaková má formu: Slavný Wimbledon v úterý otevře náruč dvěma královéhradeckým tenistkám. Ostřílenější Tereza Smitková obhajuje plnou náruč bodů za loňské osmifinále. Devatenáctiletá Kateřina Siniaková by ráda potvrdila kulminující formu posledních týdnů. Obě východočeské naděje se v prvním kole utkají s krajankami. A jsou brané za mírné favoritky. Terezu Smitkovou vystřelil loňský nečekaný úspěch v Londýně na místa, v která před sezonou 2014 ani nedoufala. Po postupu mezi šestnáct nejlepších si zarezervovala místo mezi 70 nejlepšími tenistkami světa. V těchto vodách pluje doteď.